Германците не смятат България за безопасна туристическа дестинация 18.12 | 16:08
Испания е страна, в която се чувстват сигурни

Германците се чувстват сигурни само в пет ваканционни региона по света, като България не е сред тях. Това е част от резултата от ново проучване, проведено от института GfK в Германия, предаде БНТ.
Туристите от Германия се чувстват сигурни в тяхната собствена страна, в Австрия, Швейцария, Италия и в Скандинавия.
По-малко от половината от анкетираните са заявили, че Испания е страна, в която се чувстват сигурни. В същото време, Испания е най-важната туристическа дестинация за германски туристи.
Само 5 процента смятат Турция, Египет или Тунис са безопасни туристически дестинации. Тези страни също бяха популярни ваканционни места за германците в миналото.
Според допитването 47 на сто от германците ще се чувстват сигурни в Канада, 44 процента - в Австралия, и 34 процента - в Гърция.
Германските туристи са най-голямата група чуждестранни туристи в България, следвана от румънците и гърците. През изминалия летен сезон, от юни до септември 2017 г., в България са дошли общо 708 хил. германци. Повечето от тях са избрали дестинации по Черноморското крайбрежие.
В същото време само 18 на сто от германците смятат, че България е безопасна туристическа дестинация.
Водещи
-
КЕВР дава 3 дни на „Топлофикация София“ да обясни високите сметки
Компанията разпространи формула, по която всеки сам може да провери консумацията си на енергия
25.04 | 18:03
-
Столтеберг и Кодзиас обсъждат Македония и напрежението Атина-Анкара
Гръцкият първи дипломат отива на посещение в централата на НАТО
25.04 | 17:58
-
В Косово готови на преговори със Сърбия колкото и да са трудни
Приветствам платформите за постигане на консенсус с Белград, каза Тачи
25.04 | 17:46
-
Техеран: Никакво предоговаряне на ядрената сделка
Как може строител на небостъргачи да има преценка за глобални въпроси, обърна се Рохани към...
25.04 | 17:22
Най-четени
-
Уникални снимки в „Кристал“ в поредната фотоизложба на София – Европейска столица на спорта
Хората могат да видят кадри от най-атрактивните съвременни градски спортове
25.04 | 09:25
-
БДЖ вози безплатно велосипедите на участниците в „Байк и Рън за Чепън”
Към влаковете между София и Драгоман тази събота ще бъдат прикачени специални вагон-фургони
25.04 | 15:26
-
Радев и Цветанов пак си разменят остри реплики
Има политици, които водят война с българската държавност, каза президентът
25.04 | 16:31