Дойчин Василев: Боян Петров трябва да се е окопал в снега, другаде на 8000 м няма подслон 07.05 | 16:57
В противен случай ще е много трудно да оцелее в такива условия, казва опитният алпинист
"Боян Петров е в критична ситуация и трябва да се действа бързо”, каза пред агенция "Фокус” алпинистът Дойчин Василев, предаде Нова ТВ. По-рано през деня стана ясно, че Петров е в неизвестност от няколко дни. Той е трябвало да изкачи връх Шиша Пангма в Хималаите, но от 3 май не се знае къде се намира и какво е състоянието му.
Жената до алпиниста Радослава Ненова се опитва да организира спасителна акция, но тя ще може да започне най-рано утре.
"Ако Боян не се е окопал в снега, би било много трудно да оцелее”, смята Василев. Според него вероятността алпинистът да се намира на безопасно за него място в момента е много малка.
"Теренът горе на 8000 метра е такъв, че няма къде да се подслони, ако е лошото времето и ако духа много силен вятър”, посочва Василев. "Искам да съм оптимист, да му стискаме палци на Боян и дано да се появи жив и здрав”, казва Василев.
Водещи
-
Везенков влезе в идеалния отбор на Евролигата за 2025 г.
Той е с най-висок среден коефициент на мач за 2025 г.
02.01 | 17:20
-
Икономист: Най-евтината инвестиция в света е в нефт и газ
Според проф. Красимир Петров всяко семейство трябва да има авариен фонд от 10 000 евро, които...
02.01 | 16:59
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00