Невръстно дете застреля мъж в Пазарджишко 01.09 | 11:22
Пистолетът попаднал в ръцете му по време на купон в заведение
Мъж е прострелян смъртоносно от 6-годишно дете в заведение в село Виноградец. Това съобщи говорителят на ОД на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов, предаде "Фокус". Криминалистите на изясняват всички обстоятелства около тежкия инцидент.
Стрелбата станала снощи малко преди полунощ в питейно заведение в селото. Компания е празнувала рождения ден на 6-годишно момче. "По първоначална информация, след употреба на алкохол, единият от присъстващите извадил законно притежавания си боен пистолет в разрез на изискванията за безопасност и законовите разпоредби. Започнала размяна на оръжието, което попаднало и в ръцете на детето. При произведен неволен изстрел смъртоносно бил ранен собственикът на заведението. Тялото е откарано за аутопсия в "Съдебна медицина” - Пазарджик.
За случая незабавно е уведомена Окръжната прокуратура", допълни Стоянов. Притежателят на оръжието – 44-годишен жител на същото село, е задържан за срок от 24 часа, а пистолетът е иззет. С детето работят психолог и инспектор "Детска педагогическа стая”, води се полицейско производство.
Водещи
-
Везенков влезе в идеалния отбор на Евролигата за 2025 г.
Той е с най-висок среден коефициент на мач за 2025 г.
02.01 | 17:20
-
Икономист: Най-евтината инвестиция в света е в нефт и газ
Според проф. Красимир Петров всяко семейство трябва да има авариен фонд от 10 000 евро, които...
02.01 | 16:59
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00