Още ремонти и тапи в София 02.07 | 12:04
Тече изпълнението на първия етап от преасфалтирането на бул. „Васил Левски“
Започва обновяванетo на центъра на столицата - в пространствата около храм-паметника "Александър Невски", улица "Московска" и градинката "Кристал". Ремонтите ще са повече от 20 милиона лева.
Ремонтът ще се проведе на няколко етапа, за да няма затруднения с трафика. Въпреки това, от Столична община предупреждават, че най-вероятно задръствания ще има, заради което призовават за търпение.
На столичния булевард "Васил Левски” ремонтът ще се извършва на няколко етапа. В отсечката от Попа до Ректората първо ще се ремонтира дясното платно в посока към Софийския университет "Св. Климент Охридски”.
В градинката "Кристал” ще бъдат подновявани осветлението, пейките, настилките и тротоарите.
"По последни данни от 1985 г. не е правен цялостен ремонт на бул. "Васил Левски”. Около месец ще продължи цялостната работа като поетапно се работи в двете платна. Около две седмици ще бъде затворено платното в посока Софийския университет, като движението ще се осъществява в другото платно. За цялостното преасфалтиране ще са необходими два дни, като най-вероятно това ще стане през някои от почивните дни”, обясни за "Здравей, България” Евгени Крусев, зам.-кмет по транспорта в Столична община и призова гражданите да използват алтернативни маршрути.
Продължава ремонтът на кръстовището на бул. "България" и "Ив. Евстатиев Гешов", където се подменят релсите на трамвай №7. За времето на ремонта той е заместен от автобус. Маршрутът на линията е от Националния исторически музей през квартал "Борово", по бул. "България" до Петте кьошета.
Пуснаха за движение кръстовището на "Граф Игнатиев" и "Денкоглу". Мярката е временна и е с цел да се облекчи трафика в района.
Кръстовището е изпълнено на бетон, а на следващ етап ще бъде положена и асфалтова настилка.
Започна ремонтът и на кръстовището на ул. "Граф Игнатиев" и бул. "Васил Левски".
В същото време периметърът на ремонта на ул. "Солунска" се увеличи от бул. "Витоша" до "Граф Игнатиев". До момента беше затворен участъка до ул. "Ангел Кънчев". В момента тече поставянето на оградите, като се намалява и тротоарното пространство.
До края на месеца е затворено за движение и кръстовището на улиците "6-ти септември" и "Граф Игнатиев". Променена е посоката на движение на превозни средства по ул. "6-ти септември”, където движението става двупосочно в участъка от ул. "Хан Крум" до ул. "Граф Игнатиев”.
Закрити са местата за почасово платено паркиране и местата в режим на платено паркиране "служебен абонамент” по ул. "6-ти септември” от ул. "Ген. Паренсов” до ул. "Граф Игнатиев”.
Табелите, които съобщават за новото ограничение са поставени твърде ниско и представляват опасност за пешеходците.
Водещи
-
Доц. Ангел Кунчев: Заболеваемостта от грип нараства, има усложнения и хоспитализирани
Пикът се очаква до края на месеца
14.01 | 21:00
-
Пощите купуват още валута
Теменужка Петкова и Гроздан Караджов валидираха пощенска марка, посветена на влизането ни в...
14.01 | 20:40
-
Георги Милков: Намеса отвън в Иран ще доведе до хаос в целия свят
Иран е невероятна държава, и иранците също, но ние не я познаваме, коментира журналистът
14.01 | 20:20
-
Радев: НС има нужда от време, за да направи изборни промени
Президентът подкрепя машинното гласуване с електронно отчитане на резултата и ръчното броене...
14.01 | 20:00
Най-четени
-
НАП представя сроковете за деклариране на доходите ни за миналата година
През лятото стана ясно, че декларациите ще са в лева, защото доходите миналата година са...
14.01 | 11:45
-
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на Радев
Президентът заяви, че възможностите за съставяне на ново правителство силно се стесняват
14.01 | 10:30
-
Група граждани се събра около парламента, искат връщане на българския лев
Преди началото на новата пленарна сесия, те причакваха депутатите, настоявайки да се върне...
14.01 | 11:30
-
НОИ с важни данни за средния осигурителен доход, определящ пенсиите
Определеният средномесечен осигурителен доход за страната за посочения период служи при...
14.01 | 11:59