Проверяват собственици на луксозни коли и имоти 29.01 | 11:02
НАП започва данъчни проверки на всичките 365 лица
50 автомобила "Майбах”, 193 бр. "Бентли”, 31 бр. "Ламборджини”, 68 бр. "Ролс-Ройс” и 93 бр. "Ферари” се движат по пътищата на България и се притежават от български граждани. Това показват данни от полицията, които са били предадени на главния прокурор Сотир Цацаров.
В справките е посочено, че срещу част от физическите лица има заявителски материали в МВР за евентуални престъпления от общ характер, включително за извършени данъчни престъпления и измами, посочиха от държавното обвинение.
Данъчните ще установяват за всяка кола: дата на придобиване, стойност по договор за покупка или митническа декларация, както и произхода на парите за нея. Ще се анализира и доколко посочената цена съответства на пазарните. Ако се окаже, че някой кара чужда кола, ще се проверяват условията на предоставянето.
Аналогични проверки са започнали и по отношение на луксозните имоти. Установено е, че в периода 2015 г. – 2016 г. в България общо 245 лица са придобили недвижими имоти на стойност от 500 000 до 800 000 лева, а 120 лица са придобили имоти на стойност над 800 000 лева.
НАП започва данъчни проверки на всичките 365 лица, като ще анализират и с какви пари са си купили имотите. МВР ще проверява продавачите в т.ч. и за свързани лица.
Ако при някоя от проверките се съберат данни за престъпление, прокуратурата ще се заеме с него.Установено е, че в периода 2015 г. – 2016 г. в България общо 245 лица са придобили недвижими имоти на стойност от 500 000 до 800 000 лева, а 120 лица са придобили имоти на стойност над 800 000 лева.
Възложено е на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите извършване на данъчни проверки на лицата, които през 2015г. и 2016 г. са придобили имоти на стойност над 500 000 лева, включително и анализ на получените доходи, с цел установяване наличието на средства за придобиването на тези имоти.
Възложени са проверки на органите на МВР , в хода на които следва да се съберат данни за продавачите на имотите, кога и къде са извършени сделките, наличието на свързани лица, фирми и тяхната дейност, декларирани доходи, извършени разходи, банкови сметки, движението на проверяваните средства по банковите сметки и др.
След приключване на проверките по двете направления, ще бъде предоставена допълнителна информация за последващите действия от страна на прокуратурата.
Водещи
-
Симеон Матев: Климатичните аномалии се превръщат в норма
По думте му 2025 ще бъде сред петте най-топли години в България
29.12 | 11:15
-
Вигенин за еврото: След няколко месеца ще видим, че нищо драматично не се е случило
Всички ще свикнем
29.12 | 11:00
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
Най-четени
-
Жълт код за опасно силен вятър в понеделник
Максималните температури ще бъдат между 4° и 9°, за София – около 4°
29.12 | 09:15
-
Тръмп: Има напредък за преговорите в Украйна, но остават трудни въпроси
Той заяви, че е провел страхотен разговор със Зеленски, след което двамата са говорили чрез...
29.12 | 09:00
-
Фон дер Лайен заяви, че трябват "железни" гаранции за сигурността на Украйна
Тя зааяви това след видеоконферентен разговор с президентите на Украйна Володимир Зеленски и...
29.12 | 10:32
-
Над 80 сигнала за материални щети и потрошени автомобили в Пловдив заради ураганния вятър
Той достигна пориви до 100 км/ч в Пловдив и рекордните 122 км/ч в Пазарджик
29.12 | 10:00