Цветанов отрече да е бил близък с Христов 13.01 | 10:03
Той коментира и протестите на полицаите
43-годишният директор на отдел "Фискален контрол" в НАП почина в петък - около три седмици, след като беше прострелян в центъра на София.
"Предприети са всички мерки да бъдат задържани извършителите. Разкриването на едно такова тежко престъпление не може да стане за един ден. Имало е сериозна подготовка, поне с месеци”, коментира в "Събуди се” зам.-председателят на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов.
Във връзка с убийството на бизнесмена Петър Христов той заяви, че се познават, но е политическа спекулация да се твърди, че са приятели и че е бил близък до властта. По думите му, давайки информация за "Наглите”, той всъщност е изпълнил гражданския си дълг.
"Споделена е определена чувствителна информация, която е допринесла за разкриването на тежки престъпления в България. Във времето той е бил един от истинските радетели за синята идея и за това, че СДС и демокрацията винаги са били приоритет за него”, допълни Цветанов.
Отрече обаче Петър Христов да е имал каквито и да било политически амбиции.
Той коментира и протестите на полицаите, които спряха, след като получиха 100 млн. лева за заплати на среща при премиера.
"През всички тези години се стараем да подобрим средата за работа във всяка една сфера. Осигуряването на допълнителен финансов ресурс не означава, че трябва да се спре протеста. Правим го за системата и държавата, не го направихме заради натиска”, заяви Цветан Цветанов.
Водещи
-
Кольо Колев: Отиваме към нови предсрочни избори
Възможен е политически проект на Румен Радев, смята социологът
10.01 | 18:00
-
Полицията в Гърция издирва българка, изченала предимесец
Тя е майка на три деца, сигналът - подаден от съседите
10.01 | 17:40
-
Иво Сиромахов: Партиите са секти, в които има един вожд
Всички други са безгласни букви, допълва писателят
10.01 | 17:20
-
Хекимян: Терзиев не е бизнесмен, не управлява собствените си пари, а тези на софиянци
Той попита защо, ако софийският градоначалник твърди, че има мафия, е решил да се договаря...
10.01 | 17:00
Най-четени
-
Тръмп: Ще завладеем Гренландия - по лесния или по трудния начин
Според американския президент САЩ трябва да притежават острова, за да възпират Русия и Китай
10.01 | 10:20
-
ПП-ДБ ще върне мандата веднага след връчването му
Това обяви в Стара Загора съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев
10.01 | 13:00
-
Приходите от е-винетки през 2025 г. са над 320 млн. лева
Продадени СА над 6,9 млн. броя
10.01 | 11:20
-
Дипломат: В следващите месеци ще бъдем свидетели на най-неочаквани неща в световен план
Нямаме понятие новият международен ред какъв би трябвало да бъде или какъв ще бъде, каза...
10.01 | 10:00