Тръмп отряза сирийската опозиция 20.07 | 12:09
Щатите спират програмата за подкрепа на бунтовниците
Президентът на САЩ Доналд Тръмп взе решение да закрие програмата на ЦРУ за оказване на подкрепа и въоръжаване на т.нар. умерена сирийска опозиция, сражаваща се се с правителствените сили. Това съобщи в сряда вестник The Washington Post, позовавайки се на източници в администрацията на САЩ. Както се подчертава в публикацията, това може да означава значителна крачка към Русия, която подкрепя настоящото правителство на Сирия, ръководено от президента Башар Асад, предаде БГНЕС.
"Това е изключително важно решение. Путин спечели в Сирия", заяви категорично представител на сегашната администрация, запазващ своята анонимност. Според източниците, решението на Тръмп е било взето още преди месец след среща с директора на ЦРУ Майкъл Помпео и съветника по национална сигурност ген. Хърбърт Макмастър в навечерието на преговорите с руския лидер Владимир Путин в Хамбург.
Позовавайки се на източник от американската администрация вестникът пояснява, че прекратяването на програмата за подкрепа на бунтовниците, противопоставящи се на Асад, е било едно от условията за започване на преговорите за примирие в югозападната част на Сирия. Специалисти обаче изразяват опасенията си, че премахването на програмата може да се окаже жесток удар по авторитета на САЩ.
Водещи
-
Мария Касимова-Моасе: Брандът България изглежда все по-добре
Ние живеем на най-хубавото място, категорична е тя
02.01 | 16:00
-
Убиха брутално млада жена в Монтанско
Тя е заклана с нож и бутилка от бившия си приятел, той е задържан
02.01 | 15:30
-
САЩ предупредиха гражданите си да напуснат Русия
Препоръката идва на фона на ескалацията на близо четиригодишната война между Русия и Украйна
02.01 | 15:00
-
Тежък инцидент в Банско, скиор е с комоцио
02.01 | 14:30
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00