Англия си върна на Италия за загубата на Евро 2012 16.08 | 09:41

"Адзурите" допуснаха поражение с 2:1 в приятелска среща, играна в Берн

Финалистът на Евро 2012 Италия допусна поражение с 1:2 от Англия в приятелска среща, изиграна в Берн. Поражението за "адзурите" идва по-малко от месец преди гостуването на България в първа световна квалификация за Мондиал 2016.

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели взе куп любопитни решения спрямо своя състав, като за "адзурите" не игра нито един футболист на шампиона Ювентус. Неопитните Матиа Дестро и Стефан Ел Шаарави излязоха в предни позиции, докато почивка за Англия получиха Уейн Рууни, Джон Тери и Стивън Джерард. Атаката на албионците бе оглавена от Анди Керъл, подкрепян от Ашли Йънг, Адам Джонсън и Том Клевърли.

"Скуадра адзура" откри резултата след само 15 минути игра, когато Даниеле Де Роси бе изпуснат след изпълнение на корнер, разписвайки се за четирикратния световен шампион.

Отговорът на островитяните обаче на закъсня, като 12 минути по-късно Англия възстанови равенството. Франк Лампард центрира в пеналтерията на Италия, където Фил Ягиелка отбеляза своя първи гол с националната фланелка за 1:1.

Двубоят в Берн вървеше към равенство, но до развръзка се стигна десет минути преди края. Резервата Джърмейн Дефоу стреля красиво с десния крак и донесе успеха на Англия, скоро след поражението на "трите лъва" от Италия в 1/4-финален мач на Евро 2012.