Байерн си припомни как се бие в Бундеслигата 19.04 | 18:50

Възпитаниците на Пеп загряха за Реал Мадрид с лежерно 2:0 в Брауншвайг

Байерн Мюнхен записа първа победа в последните си три мача в Бундеслигата, след като този следобед стигна до успех с 2:0 като гост на Айнтрахт (Брауншвайг) в мач от 31-ия кръг на шампионата.

Победата не дойде лесно, като 15 минути преди края на двубоя резултатът беше равен, въпреки по-добрата игра на Байерн. Влизането на Марио Манджукич обаче преобърна развоя на събитията.

В 76 тимът на Хосеп Гуардиола най-после материализира превъзходството си и с голове на Пизаро в 75-а минута и Манджукич в 87-а се поздрави с 26-а победа в шампионата.

Това сложи край на серията от 2 загуби на тима срещу Аугсбург и Борусия (Дортмунд). Дори тези поражения обаче не могат да спрат Байерн, тъй като отборът вече е шампион. Момчетата на Пеп Гуардиола са с 81 точки.

В друг интересен двубой днес Борусия (Дортмунд) пречупи с 4:2 Майнц 05 в най-зрелищния двубой за днея. Повече информация за този мач - в Sporta.bg