Барселона с единия крак на 1/2-финал в Шампионска лига 15.04 | 23:41

3:1 на "Парк де Пренс" срещу ПСЖ за каталунците

Барселона даде най-сериозната заявка от всички участници в Шампионска лига за място на полуфиналите, след като тотално обезоръжи измъчвания от кадрови проблеми Пари Сен Жермен и спечели категорично с 3:1 визитата си на "Парк де Пренс".

Неймар се възползва от добро извеждащо подаване на Лионел Меси и колективна грешка в защита на домакините, за да открие резултата в 18-ата минута. В 67-ата и 79-ата Луис Суарес демонстрира забележителна индивидуална техника и направи за смях на два пъти Давид Луиз, за да отбележи прекрасни голове и да увеличи аванса на Барса на 0:3.

Диагонален шут на Грегори ван дер Вийл в 82-ата минута рикошира в крака на Жереми Матьо и заблуди иначе перфектно представящия се вратар Марк-Андре тер Щеген – 1:3.