Ван Гаал започна с разгром начело на Юнайтед 24.07 | 09:39

Рууни, Йънг и Джеймс с по два гола за "червените дяволи"

От Божидар Азманов

Луис ван Гаал започна с повече от убедителна победа престоя си в Манчестър Юнайтед.

В първия двубой на холандския специалист "червените дяволи" разбиха Лос Анджелис Галакси със 7:0 в двубой, част от турнето на британците в САЩ.

Новите попълнения на Манчеастър Юнайтед Андер Ерера и Люк Шоу стартираха като титуляри. Освен тях мача започнаха Давид де Хеа, Джони Еванс, Крис Смолинг, Фил Джоунс Дарън Флетчър, Антонио Валенсия, Хуан Мата, Дани Уелбек и Уейн Рууни.

Резулатата откри Дани Уелбек в 13-а минута, а до края на полувремето два гола добави Уейн Рууни, вторият от които бе от дузпа.

През втората част Ван Гаал направи доста смени и в игра се появиха Линдегаард, Кийн, Рафаел, Бакет, Джеймс, Клевърли и Йънг.

Въпреки това Юнайтед вкара още четири гола. В 62-а минута юношата Рийс Джеймс направи резултата 4:0, а шест минути преди края на редовното време той вкара и пети гол във вратата на американците.

В 88-а минута нароченият за гонене Ашли Йънг се разписа, а в последната минута отново той оформи крайното 7:0.