Голям „Лудогорец“ изхвърли „Виктория“ от Шампионската лига 24.08 | 12:12

След 2:2 в Пилзен „орлите“ отново са сред големите 32-ма в европейския клубен футбол

Лудогорец пак го направи - влезе в групите на Шампионска Лига! Българският шампион изпълни целта си в Пилзен в мача реванш срещу Виктория. Равенството в Чехия с 2:2 всъщност е равносилна на победа.

Така "орлите" отново ще предложат на българските фенове три незабравими евронощи в София в най-комерсиалния турнир.

Резултатът откри Дураш още в седмата минута. Десет минути по-късно обаче Мисиджан закопа домакинските надежди, като опъна мрежата на чехите за 1:1. В 64 минута Мареш вкара втори гол за домакините. В продълженията обаче Клаудио Кешеру изравни с уникален гол.

Орлите ще прибер ат минимум 12 милиона евро само за влизането си в груповата фаза на ШЛ. Всяка спечелена точка ще докара на българския шампион допълнителни премии. При равен резултат в касата на Лудогорец ще влизат 500 000 евро, а при спечелен двубой - 2 млн. евро.

Разградчани станах първия роден отбор класирал се в груповата фаза на ШЛ два пъти!

"Трябваше до го направим и го направихме! Това искахме и това си казахме преди мача", отсече Мисиджан. "Все едно срещу кого ще играем в ШЛ. Сега е време за празненства", добави още Вура.

Източник: Sporta.bg