Грациите ни със злато на пет обръча 16.09 | 18:14

Сребърен медал спечели отбора на Япония, а с бронз е Италия

От Ани Романова

Новите златни момичета оправдаха очакванията и България има своите световни шампионки от Световното първенство по художествена гимнастика в София, съобщи sporta.bg. Симона Дянкова, Лаура Траатс, Елена Бинева, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова спечелиха златен медал на пет обръча!

Момичетата играха с четвърти стартов ред, а след вчерашната грешка заради проблем със сигнала, днес публиката беше затаила дъх, докато бяха на килима. Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска допуснаха само една грешка с тупнал обръч и малка неточност преди финала и получиха много висока оценка 23.300 с 14.700 за трудност и 8.600 за изпълнение. До момента това е най-високата оценка за трудност на шампионата.

Интересно е, че вече две години медал на пет обръча от голямо състезание убягваше на грациите ни. На Световното през 2017 година те останаха четвърти, а на Европейското тази година отново останаха в подножето на върха.

Сребърен медал спечели отбора на Япония, а с бронз е Италия.

Снимка: Стоп кадър, бТВ