Гришо доволен от старта в Букурещ 24.04 | 12:14

Димитров среща Сергей Стаховски на четвъртфиналите

От Божидар Азманов

Ракета номер 1 на България Григор Димитров призна, че чехът Иржи Весели го е затруднил доста и отличи сервиса на един от големите таланти в АТР.

Димитров стартира с победа със 7:6(5), 6:2 над Весели на турнира в Букурещ и се класира за четвъртфиналите на надпреварата, на която оглавява схемата.

"Никога не е лесно да играеш за първи път с даден противник. Иржи е тенисист, който следя в последните няколко месеца и знаех какво да очаквам. Той е високо момче, има страхотен сервис и в първия сет ми създаде големи трудности.

Трябваше да отговоря с някои наистина добри отигравания. Щастлив съм, че завърших в два сета. Добър първи мач за мен", заяви Гришо след края на срещата.

Следващият съперник на българина е Сергей Стаховски от Украйна, който постигна победа нат Карлос Берлок. До този момент Григор е играл един двубой с украинеца, който загуби с 2:6, 4:6.