Димитров капитулира в Мадрид 08.05 | 17:05

Българинът почна силно, но загуби от Томаш Бердих

От Иво Вецев

Григор Димитров претърпя крах в опита си да стигне до първи четвъртфинал на тенис турнира в столицата на Испания Мадрид, след като допусна пълен обрат и загуба от Томаш Бердих с 3:6, 6:3, 6:2.

Българският маестро почна много силно в днешния следобед, като играеше много уверено при своите подавания, а при 2:1 в своя полза стигна до ключов пробив в своя полза, взимайки първата част с 6:3.

И вторият сет почна силно за Димитров, но при 2:3 допусна пробив, който тотално обърка играта на Гришо. Той загуби сета с 3:6, а след това капитулира и в първото си подаване в решаващия трети сет.

Тогава той допусна три точки за пробив, защити две от тях, но при третия си опит прати топката от форхенд в мрежата и изостана в резултата. Димитров имаше два брейк пойнта в ответната част, но допусна цели 3 непредизвикани грешки и не успя да върне пробива.

Това се оказа и решаващо, след като Бердих регистрира още един пробив в следващия гейм и, в крайна сметка, завоюва заслужена победа с 6:2.