Зрелищен гол покоси Ювентус срещу Бенфика 25.04 | 00:02

Лима направи Бенфика фаворит преди реванша

Ювентус беше близо до равенството при гостуването си на Бенфика, но "орлите" успяха да излъжат италианския гранд с 2:1 в края в първи двубой от полуфиналите на Лига Европа, който се игра на "Ещадио да Луз" в Лисабон.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, като още във 2' Езекиел Гарай успя да отбележи с глава след грешка на Бонучи. Бенфика можеше да вкара и още голове, но Маркович и Родриго изпуснаха на два пъти пред Буфон.

Ювентус пък почти нямаше удари към вратата на Артур, което се дължеше най-вече на високата преса, която възпитаниците на Жежуз прилагаха.

През втората част обаче футболистите на Бенфика се измориха и вратарят трябваше да се намесва решаващо срещу Тевес и Вучинич. В крайна сметка обаче домакините не издържаха и в 72' аржентинският стрелец разпечата вратата на Артур.

В крайна сметка обаче домакините ликуваха, след като Лима получи топката в наказателното поле и с безпощаден изстрел в горния ляв ъгъл направи Буфон абсолютно безпомощен.

Реваншът е след седмица в Торино, а всички за двубоя, както видео и снимки, може да видите в Sporta.bg