Исторически успех на ПСЖ над Челси в Шампионска лига 10.03 | 09:30

Ново 2:1 за парижани, този път в Лондон

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, след като постигна победа с 2:1 като гост над Челси на стадион "Стамфорд Бридж".

Подробности и видео от триумфа на ПСЖ над Челси вижте в Sporta.bg

Играчите на Лоран Блан показаха силна игра през първата част и заслужено поведоха още в 16' след попадение на Адриен Рубио. Само 10' по-късно Диего Коста изравни с прецизен удар.

Втората част започна с натиск на "сините", но вместо това гостите стигнаха първи до гол, който на практика реши всичко в срещата. Златан Ибрахимович попадна в прегръдките на своите, след като отбеляза своя гол №50 в европейски клубни турнири.

Победата на ПСЖ днес бе първа за френски тим на английска земя в най-престижния клубен турнир, а загубата за Челси бе първа от френски тим на "Стамфорд Бридж".