Левски измъкна победа като гост на Черно море 07.05 | 19:53

Божинов и Гаджев бяха точни за "сините", а Домовчийски за "моряците"

Отборът на Левски победи с 2:1 като гост тима на Черно море в среща от 38-ия кръг на А група

С тази победа "сините" почти си осигуриха петото място в класирането като имат актив от 59 точки след изиграните 36 мача. Черно море изостава с 54 точки на шесто място в А група.

Двубоят във Варна предложи много емоции на феновете на стадион "Тича". Левски поведе още в 8-та минута след точно изпълнена дузпа на Владимир Гаджев.

Само четири минути по-късно след грешка на Станислав Ангелов, топката попадна във Валери Домовчийски и бившия играч на Левски изравни с удар от границата на наказателното поле. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове за гол.

Левски нанесе втория си удар в началото на второто полувреме. Владимир Гаджев центрира в наказателното поле и Валери Божинов с глава вкара третия си гол за Левски.

В последните минути имаше много страсти и нерви на терена. Черно море опита натиск, за да стигне до изравнително попадение, но това не се случи.