Левски удари Лукойл в Правец 19.04 | 20:55

"Сините" продължават да преследват второто място в редовния сезон

Левски победи шампиона Лукойл Академик (София) с 97:93 (28:19, 24:26, 14:27, 31:21) в дербито на баскетболното ни първенство.

Двубоят се игра в Праец и бе от предпоследния кръг на редовния сезон. С този успех левскарите запазиха шансовете си за второто място преди плейофите. За "студентите" поражението бе първо от 16 мача насам.

Левски изигра силно първо полувреме и на моменти преднината им достигаше 14 точки. В третата част Лукойл се вдигна и успя да изравни - 59:59 В края на третата част "студентите" вече водеха със 72:66.

Последните 10 минути бяха доста драматични. След размяна на водачеството преди финалните пет минути имаше равенство в резултата - 81:81. Последва серия от 9:0 за Левски за 90:81. 21 секунди преди сирената Марко Килингсуърт с два фаула намали пасива на домакините на 92:93, но последваха по два успешни наказателни удара на Брендън Хийт и Христо Захариев за Левски. За "студентите" пък Кристофът Дън пропусна два коша в заключителните секунди.

Брендън Хийт изигра поредния си страхотен двубой за Левски и реализира 35 точки, гарнирани с 8 асистенции за победата срещу бившия си тим. Джумейн Джоунс добави 22 точки и 12 борби.

За Лукойл не игра Димитрис Вергинис, който не е възстановен след вирусно заболяване. Чавдар Костов пък бе на терена само 4 минути. Марко Килингсуърт и Александър Янев завършиха с по 18 точки за Лукойл, а Божидар Аврамов и Антони Уийдън добавиха по 16 точки.

В останалите двубой Балкан победи Черноморец в Бургас със 94:70, Черно море се загуби над Ямбол у дома с 85:91, а Рилски спортист сломи Спартак (Плевен) в Самоков със 104:67.