Манчестър Сити спечели приятелски турнир в Азия 27.07 | 18:01

"Гражданите" завоюваха първи трофей под ръководството на Мануел Пелегрини

Мануел Пелегрини спечели първи трофей с Манчестър Сити, макар и правейки го в приятелския формат на Висшата лига, носещ името "Ейша Трофи".

След като през седмицата "гражданите" елиминираха отбора на Саут Чайна на 1/2-финалите, днес Сити подчини с 1:0 отбора на Съндърланд и спечели трофея.

Единственият гол падна след само 9 минути игра, когато босненският национал Един Джеко показа отличен мерник и от границата на наказателното поле реализира.

Джеко можеше да направи победата на Сити и по-убедителна, но след почивката пропусна дузпа, като стреля над гредата от бялата точка.

В мача за третото място Тотнъм разгроми селекцията на Южен Китай с 6:0. С хеттрик се отрличи Джърмейн Дефоу. Клинт Демпси и Том Хъдълстоун също се разписаха, а Шон Це си вкара автогол.