Марк Маркес дублира световната си титла в МотоGP 12.10 | 11:05

Испанецът натрупа непреодолим аванс след второто си място в Япония

Испанският пилот на Хонда Марк Маркес е новият стар световен шампион по мотоциклетизъм в кралския клас МотоGP, след като завърши на второ място в днешното състезание за Голямата награда на Япония.

Със спечелените точки 21-годишният Маркес вече е недостижим на върха в генералното класиране три кръга преди края на сезона.

Испанецът е с аванс от 82 точки пред Валентино Роси и Дани Педроса. Маркес събра 312 точки, докато Роси и Педроса имат по 230 и им остава единствено да се борят за второто място.

Така Марк Маркес завоюва втора поредна титла в МотоGP и общо четвърта в досегашната си кариера след трофеите му в клас 125 куб.см. през 2010 г., и в Мото2 през 2012 г.

Сънародникът на Маркес - Хорхе Лоренсо с Ямаха бе най-бърз в надпреварата за Гран при на Япония, финиширайки на първо място с време 42:21.259 минути.

Марк Маркес остана втори с 42:22.897, а трети завърши Валентино Роси с Ямаха - 42:23.861 минути.