Надал започна с победа на "Уимбълдън" 26.06 | 20:20

Испанецът постигна очакван успех в три сета над Томаш Белучи

Миналогодишният финалист Рафаел Надал започна с победа участието си на тазгодишния "Уимбълдън", след като днес испанецът се наложи в три части над бразилеца Томаш Белучи - 7-6(0) 6-2 6-3.

Южноамериканецът затрудни Надал единствено в първия сет, когато успя да доведе нещата до тайбрек, но там Матадора бе безпощаден и не даде нито точка на своя опонент.

Шокиращо Белучи поведе с 4-0 гейма в първата част, но Рафа бързо излезе от дупката и възстанови равенството за 4-4. В последствие се стигна и до тайбрек, където обаче бразилецът бе оставен напълно без аргументи, губейки с 0-7.

В следващите две части всичко на корта си дойде по местата, а Надал не допусна повече затруднения, подобни на тези в началото. Испанецът наложи доминация над своя съперник и му даде само пет гейма в следващите две части, слагайки точка на спора при резултат 3-0 сета.

Опонент на Надал във втори кръг ще бъде победителят от двубоя между Лукаш Росол или Иван Додиг, които играят в момента.