Невиждана драма: Вратар донесе титла с гол в края на мача 27.05 | 12:53

Мексиканският страж Мойсес Муньос изигра мача на живота си

От Краси Киров

Ето такъв финал на първенството си пожелават всички фенове, които обичат адреналина.

Вратар стана герой за своя клуб Америка (Мексико), след като се разписа в даденото от съдията продължение и след това спаси удар от бялата точка при дузпите и така дари титлата на своя отбор.

В Мексико вчера много фенове са имали проблеми със сърцето заради невижданата драма във финала на първенството.

Срещата започна много лошо за домакините още в началните минути, когато останаха с човек по-малко, а след това гостите от Крус Асул поведоха с 1:0.

Този резултат се запази до последната минута на мача, когато Москера изравни с глава след центриране от корнер. Клуб Америка обаче имаше нужда от победа, за да докара мача до дузпи.

Така в даденото от съдията продължение на мача Мойсес Муньос засече с глава кълбото и топката се отклони във вратата за крайното 2:1.

След това пък при дузпите същият вратар хвана удар на противников състезател и донесе 11-а титла на своя отбор.

Вижте видео с историческия гол на вратаря само в Sporta.bg.