Севиля с единия крак на финал в Лига Европа 25.04 | 00:12

Андалусийци взеха чиста победа с 2:0 над Валенсия

От Божидар Азманов

Севиля взе комфортен аванс пред Валенсия, след като спечели с 2:0 първия полуфинален двубой за Лига Европа.

Головете за домакините на "Рамон Санчес Писхуан" отбелязаха Стефан Мбиа в 33-а минута и Карлос Бака само три минути по-късно. При първото попадение на андалусийци имаше очевидна засада, която обаче не бе маркирана от страничния рефер, докато голът на колумбиецът Бака бе много красив.

Иначе двубоят бе сравнително равностoен, но Севиля създаде малко по-чистите положения от своя противник. Тимът на Унай Емери успя да реализира две от тях и заслужено взе победата.

Тя дава солидно предимство преди реванша на "Местая". Валенсия обаче вече доказа срещу Базел, че има силите да твори чудеса и ответния мач обещава да е интересен.