Серина Уилямс защити титлата си на Шампионата на WTA 26.10 | 15:10

На финала американката отнесе Симона Халеп с 6:3, 6:0

Лидерката в световната ранглиста Серина Уилямс спечели Шампионата на WTA в Сингапур след победа с 6:3, 6:0 над Симона Халеп.

Така американката защити титлата си от миналата година, като успехът ѝ бе трети пореден и общо пети в славната ѝ кариера.

С това Уилямс се превърна в едва четвъртата тенисистка, която е триумфирала в Шампионата на WTA пет пъти, след легендите Крис Евърт и Мартина Навратилова, които държат рекорда с по осем успеха, и Щефи Граф, също с пет победи.

Освен това Серина си върна на румънката за срамната загуба с 0:6, 2:6 в груповата фаза на турнира.

Четвъртата поставена Симона Халеп направи пробив и поведе с 2:1 в първия сет, но до края на мача Уилямс спечели 11 от следващите 12 гейма, стигайки до успеха след малко повече от час игра.

"Тя наистина играе много добър тенис. Не очаквах да е толкова лесно, след като направих доста грешки в началото на мача. Естествено, че много исках да спечеля. Симона победи заслужено в груповата фаза, но на финала аз спечелих заслужено", коментира Серина Уилямс след мача.