Тренто поведе в полуфиналната серия срещу Модена 26.04 | 07:49

Европейският и световен клубен шампион постигна чиста победа с 3:0 гейма

Воденият от националния селекционер на България Радостин Стойчев Тренто записа чиста победа с 3:0 (25:15, 25:14, 25:18) гейма при домакинството си на Модена в първи мач от полуфиналната серия между двата отбора. Така Тренто поведе с 1:0 победи и е с една крачка по-близо до финала, като в серията се играе до 3 победи.

Европейският и световен клубен шампион доминираше по време на целия мач и заслужено се поздрави с победата. Най-резултатен за трентинци и в мача бе чешкият национал Ян Щокър, който завърши срещата с 15 точки и бе избран за MVP.

Матей Казийски изнесе поредния си силен мач за Тренто и завърши втори по резултатност с 12 точки. Цветан Соколов влезе като резерва във втория гейм, но не записа точков актив, а третият българин в състава на Тренто - Валентин Братоев не бе в групата за мача.

За Модена най-полезен бе холандецът Дик Кой с 8 точки, а сънародникът му Витзе Кооистра добави 6, но те бяха крайно недостатъчни за нещо повече в срещата.

Следващият мач от полуфиналния плейоф между Тренто и Модена е на 28 април в Модена.