Федерер матира Джокович и е на финал 19.04 | 19:26

Швейцарецът спечели в два сета срещу шампиона от Монте Карло

Швейцарецът Роджър Федерер се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд с награден фонд 3,45 милиона евро.

Поставеният под номер 4 Федерер победи на полуфиналите защитаващия титлата си Новак Джокович (Сърбия) със 7:5, 6:2 за 74 минути.

Швейцарецът търси първа титла в Княжеството след загубените финали от Рафаел Надал в надпреварата през 2006, 2007 и 2008 година. В спор за титлата Федерер ще играе утре срещу сънародника си и шампион от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка, който се наложи в другия полуфинал над 6-ия поставен Давид Ферер (Испания) с 6:1, 7:6(3).

Федерер и Джокович изиграха равностоен първи сет. Швейцарецът спаси два сетбола при 5:4, след което направи пробив. При 6:5 той затвори сета с ас.

Във втората част Джокович не бе на обичайното си ниво заради болка в китката на дясната ръка. Федерер поведе с 5:1, а до края двамата спечелиха своите сервис геймове.

Така Федерер поведе с 18-16 в мачовете си срещу Джокович.