Федерер триумфира на турнира в Индиън Уелс 19.03 | 08:18

Швейцарецът се наложи със 7:6 (7), 6:3 над Джон Иснър във финала

Роджър Федерер спечели трета титла през сезона, след като на финала на турнира по тенис в Индиън Уелс победи представителя на домакините Джон Иснър със 7:6 (7), 6:3.

Швейцарецът, поставен под номер 3 в основната схема, взе драматично тайбрека на първата част с 9:7, а във втория сет постигна два пробива при сервис за Иснър.

На полуфиналите американецът изненадващо надигра Новак Джокович, докато Федерер се справи с Рафаел Надал.

Победата в мача, продължил 81 минути, осигури четвъртата титла на швейцареца на престижния турнир в Калифорния.

Роджър Феререр е единственият тенисист, който е печелил четири финала в Индиън Уелс. До момента бившият номер 1 в ранглистата на АТП Федерер има 73 титли в кариерата си и е участвал в общо 103 финални двубоя.

Чрез победата си над Иснър швейцарският тенисист взе реванш за загубата от американеца на турнира Дейвис Къп миналия месец. Роджър Федерер триумфира на корта в Индиън Уелс през 2004, 2005 и 2006 година.