Феноменът Исландия изхвърли Англия от Евро 2016 27.06 | 23:53

Въпреки ранния гол на Рууни, на исландците им трябваха само 12 минути, за да обърнат резултата

Изненада или не, отборът на Англия отпадна от Европейското първенство във Франция още на осминафиналите, след като допусна поражение от феномена Исландия с 2:1.

Въпреки че "трите лъва" откриха още преди да бяха изминали и пет минути, до края на първата част "ледените" намериха сили и направиха обрат, който задържаха до края на мача. Във втората част те дори можеха да съжаляват, че не отбелязаха поне още едно попадение.

Огромна вина за поражението на англичаните има техният страж Джо Харт, който допусна изключително нелеп гол във вратата си.

След тази победа Исландия си гарантира участие на четвъртфиналите, където ги чака домакинът Франция.