Шампионката отпадна в Мелбърн 22.01 | 09:18

Виктория Азаренка отстъпи на Агнешка Радванска в 1/4 финалите

Полякинята Агнешка Радванска свали от трогна Виктория Азаренка (Беларус) след като я отстрани в ¼ финалите на Australian Open.

Радванска, която е номер 5 в схемата на турнира, се класира за първи път на полуфиналите в Australian Open.

Агнешка се справи с шампионката от последните две години Виктория Азаренка в три сета 6:1, 5:7, 6:0.

Срещата започна много добре за Радванска, която направи пет бързи гейма и взе лесно първия сет. След това Азаренка се върна в мача и изравни резултата след дълъг сет и пробив при 6:5. В третия сет отново Радванска доминираше на корта и спечели с 6:0 като тотално надигра своята съперничка.

"Много съм щастлива. Играх на четвъртфиналите в последните няколко години тук, така че си казах, че е време да направя следващата крачка. Доволна съм, че успях да го направя", коментира Радванска, която прекъсна серия от седем поредни загуби срещу Азаренка.

В другият четвъртфинал игран тази нощ в Мелбърн Диминика Цибулкова победи 11-та в схемата Симона Халеп (Румъния) с 6:3, 6:0. Така тя също се класира за първи път за полуфиналите в Мелбърн, където ще срещне Агнешка Радванска.