Шоу на Неймар покоси Австралия 08.09 | 12:00

Бразилия прегази "кенгурата" с 6:0 в контрола

От Божидар Азманов

Бразилия победи Австралия с 6:0 в контролна среща, играна на стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия.

В герой за домакините се превърна новата звезда на Барселона Неймар, който вката едно от попаденията и направи асистенции за други две.

Жо даде аванс на Селесао с два гола в 8 и 33-а минути, а Неймар покачи на 3:0 в 35-а минута.

След почивката бразилците вкараха нови три безответни попадения чрез Рамиреш в 58-та минута, Алешандре Пато в 72-та и Луис Густаво в 83-та.

Австралийците пък с почти нищо не затрудниха вратата на Бразилия.

Видео от двубоя вижте в Sporta.bg

Победата бе най-изразителната на кариоките срещу този съперник от 1997 година насам, но бе помрачена от две травми.

На тренировка преди срещата се контузи халфът на Челси Оскар, а по време на двубоя Марсело от Реал Мадрид бе изнесен на носилка с травма в коляното.