Автобус с поклонници полетя в пропаст в Италия 29.07 | 07:37
37 са жертвите до момента след жестока катастрофа в южна Италия
Най-малко 37 души са загинали в южната част на Италия, след като пътнически автобус, натоварен с поклонници, падна от 30-метров надлез, посочват спасителните служби.
Автобусът е ударил няколко превозни средства, преди да политне през мантинелата на път близо до град Авелино, в района на област Кампания, съобщава BBC.
Най-малко 11 души са били ранени, някои от които сериозно, посочва италианската информационна агенция Ansa. Автобусът е превозвал около 50 души, включително деца, обратно към Неапол, след поклонение.
Причината, довела до инцидента, не е ясна. Предполага се, че шофьорът на автобуса е сред загиналите. "Положението е критично", коментира пожарникарят Палегрино Ландоло пред италианската телевизия. "Работим, за да спасим живота на колкото се може повече хора".
Полицейски говорител заяви пред френската информационна агенция AFP, че броят на жертвите все още не може да бъде потвърден. "Все още изваждаме хора от превозното средство", посочи той.
Магистралата Неапол-Бари е затворена за движение заради катастрофата.
Според данните до момента, автобусът е разбил и е преминал през мантинелата на пътя и е полетял от надлеза като се е спрял в шубраците надолу по склона, което затруднява спасителната операция.
Ранените са били откарани в болниците в Авелино, Салерно и Нола, посочва агенция Ansa.
Водещи
-
Асен Василев с критика към работата на министъра на финансите Теменужка Петкова
По думите му за последните 10 години няма забавяне на данните. „Имаме забавяне на данните за...
04.02 | 17:40
-
Премиерът: Няма да променяме данъчно-осигурителната тежест 2
Той поясни, че предложението на Министерски съвет ще бъде до 40% разходи от БВП и бюджетен...
04.02 | 17:20
-
Мъжете и жените ще се пенсионират на еднаква възраст
Друга мярка предвижда осъвременяване на пенсиите за трудова дейност, както и пенсиите,...
04.02 | 17:00
Най-четени
-
Жена намушка с нож няколко души в София
Инцидентът е станал малко преди 8:30 часа тази сутрин.
04.02 | 09:45
-
Тръмп предприе решителни действия спрямо социалната мрежа TikTok
Вашингтон настоява за прехвърляне на собствеността в американски ръце, за да гарантира...
04.02 | 09:30
-
Асен Василев с критика към работата на министъра на финансите Теменужка Петкова
По думите му за последните 10 години няма забавяне на данните. „Имаме забавяне на данните за...
04.02 | 17:40