Полицейска акция по пътищата заради голямото пътуване 04.09 | 09:33
Униформените ще подпомагат движението, патрулки ще се движат в трафика превантивно

Заради струпването на 3 последнователни почивни дни по пътищата на страната се очаква сериозно движение. Инспектор Лъчезар Близнаков от Националния координационен център за безопасност на движението по пътищата съобщи, че заради очакваното засилване на трафика в поредицата от няколко почивни дни около Деня на Съединението е планирана полицейска операция. Тя има за цел да обезпечи нормалния трафик и да засили контрола над водачите през почивните дни. Поради това операцията е разделена в две основни направления.
В петък след обяд, събота сутринта, както и в понеделник е създадена организация за подпомагане на движението на изходите на столицата и основните пътни направления в страната. За тази цел е ангажиран целият наличен състав на Пътна полиция. За нормалното придвижване ще следят и екипи на Жандармерия и Охранителна полиция. Екипите, освен с регулиране и подпомагане на движението, ще се движат в транспортния поток с превантивна цел.
Вторият акцент на операцията е насочен към контрола на водачи, управляващи след употреба на алкохол и наркотични вещества. Заради това в самите почивни дни ще бъде засилено полицейското присъствие в района на курортите, населените места и увеселителните заведения.
Главен инспектор Николай Крушарски от ГДНП обобщи, че вчера е приключила последната специализирана полицейска операция, която за отделните областни дирекции имаше различни акценти. В рамките на полицейските действия са проверени 30 475 моторни превозни средства и 36 167 водачи и пътници. В резултат на това са съставени 12156 фиша и 3664 акта за установени административни нарушения. Едни от основните са били неизползване на обезопасителни системи, за които са наказани 1073 водачи и пътници, установени са и 193 неправоспособни водачи.
Водещи
-
Daily Express: Русия има ядрен списък с цели в Европа – България също вътре
Разсекретени военни документи разкриват 32 потенциални мишени на Кремъл
09.10 | 20:30
-
Григор Димитров няма да играе и на турнира в Стокхолм
Той продължава да се възстановява след операция на разкъсан гръден мускул
09.10 | 20:00
Най-четени
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30
-
Мика Зайкова: Хора са принудени да взимат минимална заплата и да получават нещо под масата
Максималната пенсия трябва да се увеличава постепенно, за да не се изчерпи този ресурс
09.10 | 12:15
-
Заършват ремонта на АМ Тракия край Пазарджик в събота
Движението на превозните средства ще бъде пренасочено в обновеното платно, като ще има по една...
09.10 | 18:00
-
Зеленски: Путин излъга Тръмп
По думите му, ако руският лидер се опита да превземе цяла Източна Украйна, загубите на...
09.10 | 15:10