Бизнесът в Бургаско е изплатил на НАП 135 млн. лева просрочени задължения 04.09 | 14:28
За септември бизнесът в региона ще погаси над 30 млн. лв. допълнително

Бизнесът в Бургаско е платил на НАП 135 млн. лева просрочени задължения. Сумите са натрупани от началото на годината, съобщават от пресцентъра на приходното ведомство в Бургас. Все повече фирми декларират коректно, но неплатени в срок осигуровки и сключват споразумения за разсрочено плащане, съобщава БТА.
За септември бизнесът в региона се очаква да погаси над 30 милиона лева просрочени данъчни и осигурителни задължения, натрупани от началото на годината. За първите седем месеца на 2013 г. в републиканския бюджет от НАП-Бургас са внесени 190 млн. лв. неплатени в срок задължения.
От тях 135 млн. лв. са възникнали от началото на годината като 45 млн. лв. са за осигуровки. Публичните изпълнители на териториалната дирекция на НАП в трите региона - Бургас, Ямбол и Сливен, вече започнаха и посещения на място на фирми с големи задължения, като ще бъдат предлагани конкретни варианти за погасяване на просрочията.
Към настоящия момент в дирекцията на НАП-Бургас има действащи над 100 разрешения за неотложни плащания с длъжници от Бургас, Ямбол и Сливен.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00