Внасяме в Брюксел новата програма за селските райони 25.06 | 18:29
Започват официалните преговори с Европейската комисия

Започват официалните преговори с Европейската комисия (ЕК) по проекта на Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) за периода 2014-2020 г., предаде пресцентърът на Министерски съвет.
В стратегическия документ за управление на евросредства за развитие на селските райони са заложени три основни цели. Първата е повишаване на конкурентоспособността и балансирано развитие на селското стопанство и хранителната промишленост.
Друга цел е свързана с опазване на екосистемите и устойчиво управление, използване на природните ресурси в земеделието, горското стопанство и хранителната промишленост, предотвратяване на климатичните промени и приспособяване към тях.
Третата цел се отнася до социално-икономическото развитие на селските райони, осигуряващо нови работни места, намаляване на бедността, социално включване и по-добро качество на живот, съобщават от ведомството.
Бюджетът по програмата за новия програмен период възлиза на 2,338 млрд. евро. Голяма част от средствата, в размер на 45 на сто, ще бъде насочена към засилване ефективността на управление и използване на природните ресурси. 20% от парите пък ще бъдат отделени за повишаване на конкурентоспособността и развитието на селското стопанство и хранителната промишленост.
Водещи
-
Феноменът хало се появи в небето над София: Времето рязко се променя
Прогнозите са за пролливни дъждове и гръмотевични бури, ето къде ще ударят (КАРТИ)
16.07 | 21:00
-
Трети протест в защита на кмета Коцев в София и Варна
Демонстрацията е под наслов „Да свалим бухалките на дерибеите"
16.07 | 20:45
-
Фон дер Лайен: Вноските на държавите за следващия бюджет няма да се променят
Парите за отбрана ще се увеличат 5 пъти, така че да станат 131 млрд. евро, подчерта тя
16.07 | 20:30
-
НС: 140 км/ч остава максималната скорост на магистрала
На скоростен път караме до 120 км/ч
16.07 | 20:15
Най-четени
-
"Алфа рисърч": ГЕРБ печели убедително при избори днес, "ДПС-Ново начало" настига ПП-ДБ
"Възраждане" е в отстъпление - до 11.5%, за сметка на МЕЧ (6.3%), "Величие" остава на 4.1%.
16.07 | 12:30
-
България иска увеличаване на бюджета на Механизма за свързване на Европа за енергия
Това е един от възможните варианти за гарантиране на финансирането на модернизацията и...
16.07 | 14:45
-
Тризнаци, заченати по естествен път, в клиника "Мама и Аз" в Плевен
Състезание с времето
16.07 | 10:45
-
Над 1,7 млрд. лв. ще бъдат събрани във фонд "Сигурност на електроенергийната система"
Правителството одобри бюджета на Фонда, който ще покрие разходите на "Национална електрическа...
16.07 | 14:20