В Брюксел не са толкова големи оптимисти за ръста на БВП-то ни колкото в София 08.11 | 13:34
Еврокомисията прогнозира 3% ръст на икономиката ни през 2020 г., но пак ни нарежда

Европейската комисия очаква ускоряване на темпа на растеж на българската икономика тази година до 3,6 на сто спрямо 3,1 на сто от миналата година, се посочва в есенните икономически прогнози на Брюксел. А за следващата година - Еврокомисията прогнозира забавяне на българската икономика до 3 процента, съобщи БНТ. Тази тенденцията ще е характерна за целия ЕС, който се насочва към продължителен период на по-слаб растеж.
Българското правителство обаче е по-оптимистично настроено и заложи в проектобюджета за догодина 3.4% ръст на българския БВП.
Според прогнозата на ЕК инфлацията в България ще се понижава, държавният бюджет ще остане с излишък, а държавният дълг ще продължи да спада.
Безработицата тази година ще спадне до 4,4 на сто спрямо 5,2% отчетени през миналата година. Тенденцията на понижение ще продължи, като за 2020 година прогнозното равнище е 4,1 на сто, а за 2021 година - 4%.
Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00