Гиганти от Wall Street съкращават работни места 20.07 | 11:46
Morgan Stanley и Citigroup намаляват служителите си заради спад в печалбата

Инвестиционните банки Morgan Stanley и Citigroup се канят да съкращават работни места, информира Bloomberg. Причината е, че и двата финансови гиганта отчитат спад в печалбата за първата половина на 2012 г., което се случва за трета поредна година.
Броят на служителите в Morgan Stanley ще бъде намален с около 700 души през вторите шест месеца на годината. С това общият брой на съкратените за 2012 г. ще достигне 4000 души. Citigroup пък ще намали персонала си с 350 души.
Печалбите от инвестиционна и търговска дейност на петте най-големи фирми от Wall Street паднаха с 18% през второто тримесечие на тази година. Tърговията значително намаля на фона на тревогите, че Гърция ще напусне еврозоната, а европейската дългова криза ще засегне и други странни, включително и Испания. Този спад в печалбата повдигна въпроса дали банките не трябва да намалят разходите, за да подобрят финансовото си състояние.
Същевременно някои европейските банки също обмислят орязване на разходната част. Германската Deutsche Bank, която е най-голямата кредитна организация по размер на активите в Европа, смята да съкрати 1000 работни места в инвестиционния си отдел.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
Изследване: Делът на функционално неграмотните българчета е 2/3
Те не умеят да правят математически упражнения, което означава, че не могат да разбират...
17.05 | 13:00