Грозна обида към работодател - уволнение в Германия 20.01 | 07:13
Решението засяга дело, заведено от 47-годишен шофьор на камион

Темида е сляпа – установено е, че тази до болка позната сентенция не сработва твърде често у нас. Оказа се обаче, че и в сочената от мнозина за пример Германия може да се вземат решения на база слух, ако не зрение.
Любопитното решение касае уволнението на служители, позволили си обида към работодателя си, пише Local.de. Съгласно присъдата на Федералния съд по трудовите дела в гр. Касел, провиция Хесен, всеки служител, който използва "грозна обида" по адрес на работодателя си, може да бъде уволнен без никакви последствия за работодателя.
Решението засяга дело, заведено от 47-годишен шофьор на камион. Той съди своя бивш работодател именно заради такъв повод. Съдът обаче отсъди в полза на ответника, обосновавайки се, че "грозна обида" може да се разглежда като причина за уволнение.
Интересното в случая е, че по време на делото ищецът е определил съда като "корумпиран" и "по-лош от комунистически". В мотивите за взетото по-късно решение съдиите чистосърдечно са посочили, че са взели под внимание и тези изказвания.
Тук възниква и въпросът – дали едно такова признание не значи, че делото е компроментирано? А най-интересното е, че Федералният съд по трудовите права в Касел е най-висшата инстанция по трудово право в Германия т.е. решенията му не подлежат на обжалване.
С други думи – харесва ли ви или не работната обстановка, дръжте си езика зад зъбите.
Водещи
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00
-
Мъж пострада при пожар в къща в Костиево
Той е получил изгаряния и е откаран с линейка в болница
23.03 | 13:40
-
Буданов предложил да се взривят АЕЦ, ако Киев започне да губи в конфликта (ВИДЕО)
Това твърди Алексей Арестович, бивш съветник на Володимир Зеленски
23.03 | 13:20
Най-четени
-
Съдът потвърди глоба от 180 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол"
Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд
23.03 | 11:20
-
Слънце, облаци, кратки дъждове, а затоплянето продължава
Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°, в София – около 17°
23.03 | 09:00