Грудев: Ще работим за по-честно разпределение на европарите за тютюн 04.09 | 15:41
Фирми, които вече не са в сектора, продължавали да получават пари

Земеделското министерство и асоциациите на производителите на тютюн ще обсъдят възможностите за по-справедливо разпределение на подпомагането в сектора.
Служебният агроминистър Васил Грудев подчерта, че има съмнения, че тези средства достигат до доста фирми, които вече не се занимават с тютюнопроизводство, става ясно от съобщение на пресцентъра на МЗХ.
Това стана ясно по време на откриването на Третия международен форум на производителите на ориенталски тютюн, който се провежда в Пловдив. В него участие взеха представители на Гърция, Турция, Сърбия, Македония, Киргизстан и Оман.
"Поддържането на диалог с всички браншови организации е приоритет за ръководството на Министерството на земеделието и храните (МЗХ) и ние сме отворени за дискусия по всички теми, които вълнуват земеделските производители”, каза министърът.
Заедно с това Грудев припомни, че страната ни е с най-голямото разнообразие на отглеждани сортови групи тютюн от страните на Стария континент. "В световен мащаб страната ни дава своя принос в тютюнопроизводството, като е призната с добрите качества на своята продукция", подчерта той.
В доказателство на това той посочи, че за 60 години в България са създадени, признати и утвърдени 160 сорта тютюн, от които 130 тип Ориенталски, 17 тип Виржиния и 11 тип Бърлей.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30