Държавата купува акции от Централния депозитар 13.07 | 14:46
Правителството реши да изкупи дела на БНБ в дружеството

С одобрено днес от правителството постановление се осигуряват средства по бюджета на Министерството на финансите, които са необходими за придобиване от страна на държавата на акциите на "Централен депозитар" АД- София, съобщиха от пресслужбата на кабинета.
Чрез придобиването на 20-процентния дял на Българската народна банка в дружеството по номинал се консолидира държавното участие в "Централен депозитар" АД - София, с което се изпълнява одобрената от правителството Концепция за интеграция на "Българска фондова борса" АД и "Централен депозитар" АД - София в европейските и световни финансови пазари.
Централният депозитар е създаден през 1996 година. В него акционери са големите търговски банки и инвестицонните посредници. В него се съхранява регистър на сключените сделки с ценни книжа на българския пазар.
Водещи
-
България е най-засегнатата от пожари страна в ЕС за 2024-2025 г.
За това Министерството на околната среда и водите
25.07 | 18:20
-
Желязков: Очаквам президентът скоро да се произнесе по назначението на нов главен секретар на МВР и председател на ДАНС
Редица публични длъжности се назначават в режим на обвързана институционалност тогава, когато...
25.07 | 18:00
-
Голям пожар край яз. Порой в Поморийско
24 часа не могат да го загасят, с цялата налична техника на Поморие и Несебър десетки се борят...
25.07 | 16:45
-
DARA с "Нито звук": Знак за нов албум? (ВИДЕО)
Огненото момиче се вихри в компанията на Филип Буков
25.07 | 17:30
Най-четени
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Православната църква отбелязва Успение на Света Аннa
Българите наричат празника Лятна света Анна. Той е разпространен в района на Западна България...
25.07 | 08:30
-
Кадиров бе спасен след като започна да се дави в Егейско море
Спешна медицинска помощ на плажа
25.07 | 11:59