Дянков: Увеличението на пенсиите остава основен приоритет догодина 31.07 | 15:49
Доходите на държавните служители се покачват още този месец
Основният приоритет на кабинета догодина остава увеличението на пенсиите, заяви министърът на финансите Симеон Дянков пред bTV.
Той очерта два варианта за по-високи пенсии. Най-вероятно малките пенсии ще се покачат отново с по-голям процент, отколкото най-големите пенсии. При всеки един от сценариите увеличението ще компенсира натрупаната през последните три години инфлация от около 8%, категоричен е Дянков.
Ако се погледне ножицата между българските и гръцките средни пенсии, гръцките ще са паднали до средата на следващата година с 40%, а нашите ще са се вдигнали номинално с около 15%, а реално с 4-5%, коментира Дянков.
Още от този месец държавните служители ще почувстват ръст в доходите си средно с около 20%, благодарение на новия модел и система за заплащане в държавната администрация, който влезе в сила от този месец.
Всички излишъци и по-големи приходи в бюджета през тази и следващата година ще отидат в увеличение на доходите, но и за по-голямо национално съфинансиране на европейските проекти, подчерта финансовият министър.
"Правим всичко възможно хората в края на този мандат да са по-добре не само от гледна точка на музеи, магистрали и инфраструктура, а и доходите им да са по-добри от тези, които са били в средата на 2009 година", заяви вицепремиерът.
Водещи
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
-
Шефът на КЗП: Не е сигурно увеличението на цената за паркиране
Александър Колячев гарантира, че комисията е предприела всички необходими мерки в посока...
23.11 | 12:40
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20
-
Вежди Рашидов: Бюджетът е проста работа – ако в кофичката има 100 лева, не можем да харчим 120
Президентът се държи като политик, вместо като държавник, обобщи поведението на Румен Радев...
23.11 | 12:00
Най-четени
-
Валежи и застудяване от днес
Максималните температури ще са от 6°-7° в северозападните райони до 18°-19° в югоизточните
23.11 | 09:00
-
Васил Терзиев: Тази Коледа София ще блести с двойно повече украса
Той съобщи, че на 1 декември ще запали светлините на Елхата на столицата на площад "Свети...
23.11 | 10:40