ЕК ще ни помага за пълната либерализация на пазара на ток 11.12 | 12:37
Съвместна работна група ще чертае план за защита на уязвимите потребители на електроенергия

Техническо и експертно съдействие ще окаже Европейската комисия на България в процеса по пълна либерализация на електроенергийния пазар у нас. Това е основна задача на създадената работна група от експерти между Европейската комисия и Министерството на енергетиката. От българска страна в това първо заседание участваше министър Теменужка Петкова и заместник-министърът на енергетиката Николай Николов, а от страна на ЕК Клаус-Дитер Борхард, директор на дирекция "Вътрешен енергиен пазар” към Генерална дирекция "Енергетика”, както и експерти от българска страна и от Комисията.
Основните задачи пред работната група са дефиниране и определяне на уязвимите потребители в България, както и набелязване на конкретни мерки за гарантиране на тяхната защита в процеса по пълна либерализация на електроенергийния пазар в страната. Техническата работна група ще изготви Пътна карта за либерализацията на пазара отчитайки спецификите на българския електроенергиен пазар, енергийния сектор и икономическата ситуация.
Водещи
-
МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 7 клас
Резултатите от националните външни оценявания след 7. клас ще бъдат обявени до 1 юли...
20.06 | 15:45
-
Жечо Станков: ТЕЦ „Марица Изток 3“ няма да бъде затворен
"Няма да допуснем ТЕЦ "КонтурГлобал Марица Изток 3" да спре работа", заяви министърът на...
20.06 | 15:30
-
Само за периода 29 май до 01 юни 2025 г. КЗП е извършила над 500 броя инспекции на територията на страната в различни обекти
Министър Дилов: Осъществяваме превантивен контрол на търговски обекти по отношение...
20.06 | 15:15
-
В Гърция предупреждават туристите да си пазят личните вещи заради активизирали се банди от джебчии
Гръцката полиция съобщава, че има ръст на случаите на обири на туристите
20.06 | 15:00
Най-четени
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Левон Хампарцумян: Предлагам като свърши тази история с еврото, данъчните да започнат да си гледат работата
Пазарът се саморегулира
20.06 | 11:30
-
Забранява се пускането на пазара на електронни цигари за еднократна употреба
Текстът беше приет на второ четене със 133 гласа "за", 30 "против" и 8 "въздържал се".
20.06 | 09:45