Заведенията: На 11-ия ден да сме отворили! Моловете: Бързо да ни компенсират за загубите! 18.03 | 15:00
Около 15% от търговците на дребно у нас вече са фалирали, казват от Българската ритейл асоциация

При обявения 10-дневен локдаун от Сдружението на заведенията в България ще настояват на 11-ия ден заведенията да заработят при мерките и условията, при които работят сега - това коментира за програма "Хоризонт" на БНР заместник-председателят на сдружението Марин Сотиров.
Предстои от организацията да обсъдят бъдещите си действия.
"Истината е, че сме много афектирани. Очаквахме го като решение, но, като цяло, няма как бизнес, който е работил 17-18 дни, за отварянето на който са инвестирани хиляди левове, в момента отново да изпада в локдаун. Още повече, че много малко от хората вярват, че това ще трае 10 дни. Коментират се някакви неща, че след 10 дни ще се отворят само външните части на заведенията - градините, което изобщо не устройва бранша. Да не говорим за нощните клубове, които трябваше да отворят на 1 април", каза Сотиров.
От Българската ритейл асоциация, която обединява над 100 представители на търговията на дребно у нас, изпратиха отворено писмо до властите в страната с искане за незабавни мерки по повод взетото днес решение за 10-дневен локдаун.
Затворените бизнеси настояват за "бързо изплащане на вече предвидените помощи на търговците на дребно", както и за спешни мерки за подпомагане. От Асоциацията посочват, че служителите в магазините са също "на първа линия" и апелират въпросът с тяхната ваксинация да бъде разгледан с приоритет.
Само през последните 3 месеца членовете на Българската ритейл асоциация са загубили стотици милиони лева. Около 15% от търговците на дребно у нас вече са фалирали, се посочва още в писмото.
Водещи
-
482 000 са диабетиците в България
Стрес, нездравословно хранене, малко сън и липса на физическа активност водят до затлъстяване,...
14.10 | 17:59
-
Министър Пешев награди с парична премия Карлос Насар
„С невероятния си талант, силен спортен дух и постоянство ти доказа, че мястото на българските...
14.10 | 17:45
-
Кремъл приветства желанието на Тръмп за мир в Украйна
Москва даде да се разбере, че ще сметне подобна доставка за опасна ескалация на войната
14.10 | 17:30
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59
Най-четени
-
Полицаи крият камера за скорост зад кофи за боклук
Това е поредният пример за "креативен" подход от страна на униформените в региона, след като...
14.10 | 14:45
-
Над 360 000 българи работят и след пенсия за 16 лева отгоре
Средното увеличение на месечната пенсия в резултат на допълнителния стаж е 16,36 лева
14.10 | 10:30
-
6 държави, в които бензинът е по-евтин от водата
. В същото време литър бутилирана вода се търгува за около 0,60 долара заради срив в...
14.10 | 10:45
-
Нешка Робева разкри заветите на Ванга от Рупите
Тя сподели, че за нея леля Ванга винаги е била учител на световно, вселенско ниво
14.10 | 16:59