Знаете ли как да управлявате финансите си? 19.03 | 14:35
Нов сайт повишава финансовата култура на потребителите
Нов сайт ще повишава финансовата култура на потребителите. Той е разработен от Комисията за финансов надзор (КФН) и е част от световна инициатива на международната неправителствена организация Child &Youth Finance International.
Сайтът е изграден по данните на Световната банка за това кои финансови аспекти най-силно интересуват потребителите. Според статистиката най-голяма част от хората искат повече информация за правата си като ползващи финансови услуги, 69% се интересуват от пенсионната система, а 49% от анкетираните посочват нужда от информация за капиталовия пазар и сделките с ценни книжа.
По-малко от 1% от младите хора в света имат достъп до финансово обучение, каза Биляна Евтимова, директор на дирекция "Връзки с обществеността и протокол" на КФН. "Нашата институция провежда редица образователни инициативи още от 2010 г. насам, целта на които е да повишат финансовата грамотност на потребителите и в частност на младите”, добави Евтимова, цитирана от bTV.
"Не твърдим, че нашият сайт е единственият източник на информация, но е най-пълният”, коментира Антония Гинева, член на КФН. "Всички анализи след кризата, показаха, че това е най-добрият начин да се предпазят потребителите - като ги образоваме", допълни тя.
Според Гинева младите хора са най-добрата таргет група за промотиране на финансовите познания, поради изключително дългия житейски и потребителски хоризонт сред тях.
Сайтът дава и опцията за връзка с експерти, които да отговарят на потребителски въпроси.
Водещи
-
Проф. Ханке: Приемането на еврото би било огромна грешка, играете си с огъня
"Ако преминете от де факто членство в еврозоната към де юре, нямате повече никакви опции,...
08.02 | 18:00
-
Приближават ли ни AI-оръжията към Апокалипсиса?
08.02 | 17:40
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20
-
Ергенки със силикон завладяват екрана утре вечер, кои са те?
Риалитито се завръща с нов сезон още тази неделя, 9 февруари
08.02 | 17:20
Най-четени
-
Война в мрежата заради рекламен клип с Мария Бакалова
Правителството го изтри, излагала ни пред Тръмп
08.02 | 15:30
-
Първан Симеонов: Скептицизмът към еврото се дължи на застаряващото население
Над 57% от българите са „против“ България да приеме евровалутата
08.02 | 13:00
-
Жената, заклала децата си във Вакарел, взела ножа от бакалията
След като убила рожбите си, отишла да купи и въже да се беси
08.02 | 17:20