Кичим се с китайски мартеници 16.02 | 11:33
Гривните с мъниста замениха Пижо и Пенда

Белите и червени конци, от които се правят мартениците, най-често са внос от Китай. Причината е, че вносът от азиатската държава излиза по-евтино от използването на родното производство. Така и по веригата цената им ставала по-достъпна за крайния потребител, казват фирми от бранша.
Търговците обясниха, че прибягват до по-евтините материали, тъй като белите и червени конци, българско производство, ставали все по-скъпи с наближаването на празника, информира в. "Стандарт".
Те споделиха, че в момента най-търсените са гривните с мъниста, които са заменили традиционните за Баба Марта Пижо и Пенда. Гривничките били по-евтини, а и намирането на хубава вълна не било никак лесно, обясняват от бранша.
Търговците разказаха още, че очакват символът на пролетта да залее Гърция и Италия. Интересът тази година към мартеницата от българи, живеещи в двете южни държави, бил голям.
Водещи
-
Симеон Николов: Не съм си представял медал от световно на този етап
"Благодаря за посрещане, чувстваме се уникално. Супер развълнувани сме и даже повече не знаем...
30.09 | 11:30
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15
-
Столичният кмет пита няколко министерства за реконструкция на Симеоновския лифт
С цел обезпечаване на експертна оценка и координация между компетентните институции, кметът на...
30.09 | 10:15
Най-четени
-
Росен Желязков обяви успешна евакуация на българи от Газа
Премиерът благодари на всички институции, участвали в операцията
30.09 | 09:45
-
Валидират пощенска марка с лика на Георги Калоянчев
Пощенската марка се издава по случай 100 години от рождението на именития сатирик, който е...
30.09 | 08:59