Ключови промени в ДДС влизат в сила от дне 01.04 | 11:45
От 1 април прагът за регистрация на фирмите по Закона за ДДС спада на 100 000 лв.

Ключови промени в ДДС влизат в сила от днес. От 1 април прагът за регистрация на фирмите по Закона за ДДС спада на 100 000 лв., съобщава Националната агенция за приходите. Мярката засяга 200 000 филми.
С Държавен вестник бр. 26 от 27 март 2025 г. е изменена разпоредбата на чл. 96, ал. 1 от Закона за ДДС, като прагът за задължителна регистрация се намалява от досегашните 166 000 лв., като разпоредбата е в сила от днес.
В тази връзка задължение за подаване на заявление за регистрация по ЗДДС на основание чл. 96, ал. 1 от същия закон възниква за данъчно задължените лица, установени на територията на страната, които имат достигнат облагаем оборот 100 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди тази дата.
Новият, по-нисък праг, е приложим при определяне на облагаемия оборот както за целите на задължителната регистрация по закона, така и в случаите на дерегистрация.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30