Мед магарешки бодил на фестивала на меда 12.11 | 14:42
Няма ръст в продажната цена на меда, килограмът върви по 8-9 лв., казаха производители
Трети фестивал на меда събра под патронажа на областния управител на Добрич производители на пчелни продукти в дните от 12 до 18 ноември, съобщава БТА.
Форумът се организира от националното сдружение "Съюз на българските пчелари". Изложителите предлагат от мед от магарешки бодил, популярен като природна виагра, до восъчно-прополисови пластири за рани и бонбони, приготвени от мед, тахан и сусам.
Изкупните цени на меда на едро са обидно ниски - по 4-4.20 лева за килограм, а фестивалът е повод да "уважим" тежкия труд на пчелите и да популяризираме продукцията директно пред клиентите, каза Недялка Михова, носител на приза "Пчелар на 2012 година" в област Добрич.
Жената, която дари по бурканче мед на близо 190 деца от целодневна детска градина, смята, че най-малките трябва да познават вкуса на полезното лакомство, а не само на близалките.
Няма ръст в продажната цена на меда, килограмът върви по 8-9 лева, колкото и през миналата година, въпреки сушата през лятото, казаха производители от Русе, Ямбол, Разград, Пловдив, Габрово.
Най-скъпо на фестивала се продава мановият мед - по 10 лева. Пчеларите предлагат и пчелен клей при гастрит, натурален меден сапун за хубава кожа и прополисов крем за масаж при шипове и разширени вени.
Водещи
-
Никола Цолов с първи подиум във Формула 2
06.12 | 16:59
-
Екипажът на блокирания край Ахтопол „Кайрос“ има храна и вода за 3 дни
На борда на „Кайрос“ има 10 души екипаж
06.12 | 16:40
-
Задействаха BG-Alert в Бургаско заради интензивните валежи и опасност от преливане на реки
4-членно семейство е евакуирано от къща в с. Извор - скъсана е дигата на река Изворска
06.12 | 16:20
-
Ето кои са новите почетни граждани на Бургас
06.12 | 16:00
Най-четени
-
Мирослав е големият победител в "Игри на волята"
Той получи и голямата награда от 100 000 лева
06.12 | 11:20
-
Свлачище блокира движението по пътя Асеновград - Смолян
В град Пловдив са наводнени кръстовища
06.12 | 12:40
-
Корабът край Ахтопол остава блокиран
Лошото време още не позволява евакуация на екипажа на танкера
06.12 | 11:40
-
Денков: Независимо какво пише в бюджета, искането за оставка си остава
ПП - ДБ готви протест в деня ня глласуването му - засега е сряда
06.12 | 12:00