Нинова: Закриване или преструктуриране на ДКК няма да има 16.02 | 16:44
Напротив, мислим да оздравяваме държавните предприятия, разкри тя

Закриване или преструктуриране на ДКК не мислим да правим. Това каза вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова по време на блиц-контрола в Комисията по икономическа политика и иновации, в която тя отговаря на въпроси на народните представители, предаде репортер на БГНЕС.
"Напротив, мислим да оздравяваме държавните предприятия чрез една по-разумна, по-концентрирана политика и с по-голям контрол. Обещах пред вас и публично, че ще се направят пълни проверки в ДКК. Готов е предварителният доклад на Сметната палата. Данните са интересни за това, което заварихме и възнамерявам в най-скоро време да дойда в Народното събрание да искам да ги изложа пред вас публично", заяви още Корнелия Нинова.
Тя обърна внимание, че предварителните доклади в 14-дневен срок трябва да получат мнения и бележки от страна на Съвета на директорите на ДКК, а дотогава този доклад се води като предварителен. По думите й първата задача е да се спрат течовете и кражбите от държавните предприятия, втората е да се намерят на тези предприятия достатъчно възможности за бизнес, износ и презентиране на българските продукти в чужбина и третата - грижата за работещите там.
Вицепремиерът коментира и друга компания, за която обаче заяви, че в коалиционното споразумение е записан текст за закриването й. Това е именно Държавната петролна компания. "Доброто намерение, записано в закона, когато го прие Народното събрание до ден днешен не е видяло светлина. Мисля, че 2019 г. това се случи, когато се откри петролната компания", каза вицепремиерът.
"Искам да обърна внимание на уважаемите народни представители, че в коалиционното споразумение е записан текст за закриването на компанията, тъй като тя не е проработила. Ние просто изпълняваме коалиционното споразумение на правителството. Държим на него, това е официален документ и това изисква промени в някои закони, с които сме готови и в най-скоро време ще представим на вашето внимание", заяви още Корнелия Нинова.
Министърът на икономиката и индустрията отговаря на въпрос и за темата с язовирите и увери, че списъкът с опасните язовири се актуализира постоянно.
Водещи
-
Вижте всички рeшения на МС от днес
Правителството одобри национална позиция за напредъка в изпълнението на препоръките от...
09.04 | 20:30
-
Истинско шоу на времето в четвъртък
Утре ни очакват силен вятър, гръмотевици, сняг, суграшица...
09.04 | 20:44
-
Оперират по спешност десетокласника, паднал от прозорец на столичната гимназия
Момчето е с тежки травма на гръбначния стълб, както и на двата крака
09.04 | 20:15
Най-четени
-
Парламентът ще промени съставите на постоянните комисии
Парламентът ще избере и секретари на Петдесет и първото Народно събрание. Предстои и първо...
09.04 | 09:30
-
ПП-ДБ иска: 6 месеца затваряне на заведения за пушене на всякакви цигари, включително електронни
Ето и основнатта част от предложението:
09.04 | 09:59
-
Бойко Борисов заяви, че ТОЛ системата е ефективен инструмент, който може да дисциплинира водачите
„Позицията на ГЕРБ е, че ТОЛ системата може да дисциплинира водачите - и скорост, и товари, и...
09.04 | 11:00