Новият шеф на "Топлофикация-София" е Георги Беловски 24.07 | 17:00
Той ще бъде временно назначен на поста
Новият изпълнителен директор на "Топлофикация-София" е Георги Беловски, който беше член на Управителния съвет на Общинска банка. Това потвърди зам.-председателят на Столичния общински съвет Николай Стойнев.
Беловски ще бъде назначен на поста временно, съобщи в. "24 часа". По думите на общинския съветник от групата на ГЕРБ рокадите в управлението на дружеството няма да дадат отражение върху неговите дейности.
"Топлофикация-София" ЕАД продължава да функционира. Единствено ще има забавяне в изпълнението на инвестиционната програма. Не трябва да има пряк ефект върху потребителите и услугата, която дружеството предлага на този етап. Винаги, когато се взема решение в общинския съвет, то е политическо, защото той е политически орган", разясни Стойнев.
Припомняме, че на днешното си заседание Столичният общински съвет взе решение за отстраняването на досегашния шеф на "Топлофикация-София" Стоян Цветанов. Предложението за неговата оставка дойде няколко дни по-рано. Като причина за нея се посочва фактът, че дружеството държи депозит в размер на 80 млн. лева в Корпоративна търговска банка (КТБ). След като стана ясно, че КТБ няма да бъде отворена на 21 юли, тези средства, заедно с останалите влогове в банката, останаха блокирани в нея.
Водещи
-
Израелският премиер нареди интензивни удари по Ивицата Газа
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини "Хамас" в нарушаване на примирието, постигнато с...
28.10 | 21:00
-
Акция на ГДБОП в Агенция "Митници" - Русе
Не е потвърдена информацията, че се издирва един от директорите в митницата, който е в...
28.10 | 20:45
-
Разчетоха още предсказания на Нострадамус
Ето какво ни очаква през 2026-а според тълкувателите
28.10 | 20:30
-
Кирил Домусчиев: Раздуването на публичния сектор ни води към стагфлация
Председателят на КРИБ предупреждава за тежките икономически последици от тази тенденция
28.10 | 20:15
Най-четени
-
На тази дата пускат парното в София! Ще има ли изненада в сметките
Една от основните теми остава плащането на енергията от сградната инсталация
28.10 | 11:45
-
Жечо Станков: Доставките на горива за България са гарантирани, въпреки санкциите срещу "Лукойл"
Енергийният министър и еврокомисарят по енергетиката провериха изграждането на участък от...
28.10 | 14:20
-
Борисов: Ще направим още един завод - за средните калибри
Аз твърдо съм избрал къде е ГЕРБ - той е с колегите от Западна Европа, САЩ и подкрепям...
28.10 | 16:00