Окончателно – 1,4% икономически растеж в ЕС през третото тримесечие 06.12 | 16:25
Толкова е на годишна база увеличението на БВП, казва Eurostat

През третото тримесечие на тази година БВП в ЕС като цяло е нараснал с 0,3% спрямо предходното тримесечие, показват ревизираните данни на Eurostat. В еврозоната икономическият растеж е от 0,2% - толкова, колкото сочеше и първата оценка.
В България през периода юли-септември БВП също нараства с 0,3% спрямо второто тримесечие на 2011 година.
Най-висок икономически растеж в Европейския съюз отчитат Румъния – 1,8%, Швеция – 1,6%, Литва – 1,4%, Латвия – 1,3%, и Полша - 1%, докато Кипър, Дания, Португалия и Словения регистрират спад съответно с 0,8%, 0,8%, 0,4% и 0,2%.
На годишна база сезонно изгладените данни за третото тримесечие показват нарастване на БВП с 1,4% в ЕС като цяло, както и в еврозозната. За сравнение през второто тримесечие растежът беше от 1,7%. В България за третото тримесечие икономическият растеж на годишна база е от 1,6%.
Отново на годишна база през третото тримесечие най-висок икономически растеж се наблюдава в Литва – 7,3%, Латвия – 5,3%, Швеция – 4,6%, Румъния – 4,4%, Полша – 4,2%, и Словакия – 3,2%, докато Португалия отчита спад с 1,7 %, Кипър - с 0,6%, и Дания - с 0,3%.
Водещи
-
Европейската прокуратура временно отстрани Теодора Георгиева
Късно снощи стана ясно, че Европрокуратурата е започнала разследване срещу Георгиева
27.03 | 21:15
-
Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи по време на изслушване...
27.03 | 20:45
-
Живеем във виртуална реалност, твърди физик
Вселената ни може да е усъвършенствана компютърна симулация, доказателството е в Библията,...
27.03 | 20:30
Най-четени
-
Костов, КНСБ: Каскада от протести при увеличение на заплатите с 5%
„Министрите да си видят социалните партньори по места и да видят кое е останало...
27.03 | 20:00
-
Радев за казуса с МЕЧ: Това беше напълно излишна криза точно в този момент
"Това беше напълно излишна криза точно в този момент"
27.03 | 10:45